Pages

Aktualności - od 29.08.2016

Ostatnia aktualizacja strony: 21.03.2017

 

Ważne bieżące informacje

22-24.03.2017 - rekolekcje wielkopostne.
Uczniowie Gimnazjum, uczestniczący w rekolekcjach, każdego dnia będą mieli lekcje zgodnie z planem zajęć w godzi­nach 8.00-9.35 i na godz. 10.00 będą udawać się do kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej.
Uczniowie Liceum, uczestniczący w rekolekcjach, każdego dnia będą mieli lekcje zgodnie z planem zajęć w godzinach 8.00-11.30 i na godz. 12.00 będą udawać się do kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej.
Uczniowie, którzy nie biorą udziału w naukach rekolekcyjnych, będą mieli zorganizowane odrębne zajęcia w Szkole.
-----------------------------
Krótka informacja dla Rodziców uczniów od pedagogów szkolnych na temat cyberprzemocy do pobrania/przeczytania tutaj [plik .PDF].

21.03.2017 - "Pierwszy Dzień Wiosny"
Uczniowie Gimnazjum brali udział po raz kolejny w projekcie realizowanym w ramach programu "Żyj Smacznie i zdro­wo".
Uczniowie klas I-II Liceum w ramach edukacji filmowej lub teatralnej pojechali odpowiednio na seans filmowy lub spektakl teatralny, a uczniowie klas III Liceum tradycyjnie uczestniczyli w pielgrzymce diecezjalnej do Częstochowy.

15.03.2017 - uczniowie z klas 1a, 2e i 3e Liceum - klasy o nachyleniu matematyczno-fizycznym - wzięli udział w wykła­dzie, który przeprowadził pracownik naukowy Politechniki Wrocławskiej pan dr hab. Paweł Sztonyk. Wykład odbył się w ramach współpracy naszego Liceum z Politechniką Wrocławską.

15.03.2017 - reprezentacja naszego Gimnazjum przegrała trzema punktami mecz półfinałowy rozegrany w ramach tegorocznej edycji Dolnośląskich Meczy Mate­matycznych z drużyną z Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze.
Opiekunowie zespołu: pani Jolanta Myśliwiec i pani Danuta Ruchała

15.03.2017 - reprezentacja chłopców z naszego Liceum zajęła II miejsce w zawodach powiatowych w piłce ręcznej chło­pców ze szkół ponadgimnazjalnych.

14.03.2017 - Martyna Kiełbasa, Weronika Kociołek i Weronika Tomczak, uczennice klasy pierwszej naszego Liceum, wzięły udział w II etapie Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych, który odbył się we Wrocławiu.
Opiekun uczniów: pani Bogusława Dzimitrowiczs

14.03.2017 - uczniowie z wszystkich klas naszego Gimnazjum w ramach edukacji filmowej obejrzeli pt. "Maria Skło­dowska-Curie" w reżyserii Marie Noelle w wałbrzyskim kinie sieci Cinema City.

13.03.2017 - uczniowie z klasy 1a Liceum pojechali na wycieczkę do Wrocławia, w ramach której poznawali zabytki stolicy Dolnego Śląska, w tym zwiedzili Uniwersytet Wrocławski, gdzie w między innymi zobaczyli Aulę Leopoldina – re­prezentacyjną, barokową aulę w głównym gmachu Uniwersytetu oraz w ramach edukacji teatralnej obejrzeli spektakl pt. "Zemsta" we wrocławskim Teatrze Komedia - będący inscenizacją klasycznej polskiej komedii Aleksandra hr. Fredry.
Opiekunie uczniów: pan Jacek Bruździak i pan Adam Nowak (wychowawca klasy 1a).

10.03.2017 - grupa uczniów z klas 1b, 2d i 3d naszego Liceum pojechała na wycieczkę do Wrocławia, w ramach której uczestniczyli w Dniach Otwartych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz wzięli udział w lekcji muzealnej w Muze­um Człowieka na Uniwersytecie Wrocławskim - temat lekcji "Antropogeneza, wiek i płeć na podstawie szkieletu osio­wego Homo sapiens".
Opiekunie uczniów: pan Radosław Brymerski i pan Hieronim Mader.

09.03.2017 - reprezentacja dziewcząt z naszego Liceum w składzie:
- Natalia Bandyk (kl.2d)
- Natalia Dziewit (kl.3a)
- Anna Gwóźdź (kl.1a)
- Martyna Michalska (kl.1b)
- Klaudia Orszulak (kl.3d)
- Dominika Paluch (kl.1b)
- Sandra Skrzypczyk (kl.1d)
- Joanna Ślęzak (kl.3e)
- Weronika Tomczak (kl.1a)
- Gabriela Zioła (kl.1d)
zajęła IV miejsce w zawodach finałowych Dolnego Śląska w halowej piłce nożnej dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych.
Nasz zespół awansował do rozgrywek finałowych na szczeblu województwa.
Opiekun drużyny: pan Adam Nowak

09.03.2017 - Piotr Fałdziński, Piotr Gryczuk i Michał Nowotny, uczniowie klasy drugiej naszego Liceum, uczestniczyli w II okręgowym etapie Konkursu Filozofii Klasycznej, który odbył się w Legnicy.
Opiekun uczniów: ksiądz Paweł Adres

09.03.2017 - w ramach edukacji filmowej i integracji zespołu klasowego uczniowie z klasy 1a naszego Gimnazjum wraz ze swoją wychowawczynią panią Anną Postawą obejrzeli film w krzeszowskim "Kinie za Rogiem".

08.03.2017 - w Dniu Kobiet tradycyjnie już w naszym Zespole Szkół było wiele miłych chwil związanych z tym Dniem. Uczniowie składali życzenia swoim Koleżankom i Nauczycielkom, a panowie pracujący w naszym Zespole przygotowali na długiej przerwie w pokoju nauczycielskim dla Pań pracujących w naszym Zespole niespodziankę w postaci krótkiej części artystycznej połączonej z poczęstunkiem... i drobnym podarunkiem.

07-08.03.2017 - w naszym Gimnazjum odbyły się zajęcia z doradcą zawodowym.

07.03.2017 - reprezentacja naszego Gimnazjum w składzie:
- Filip Fryzowicz kl.(3b)
- Seweryn Jerzak kl.(3a)
- Jakub Mordarski kl.(2a)
- Dominik Prokopowicz kl.(2a)
- Piotr Samek kl.(3c)
- Oktawian Sowiński kl.(3a)
- Michał Starzec kl.(3a)
- Szymon Wiktor kl.(3c)
- Kacper Wolak kl.(2a)
- Jakub Żuk kl.(3b)
zajęła zajęła I miejsce w finale strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej chłopców ze szkół gimnazjalnych i awansowała do finału Dolnego Śląska.
Opiekun zespołu: pan Jarosław Kawerski

07.03.2017 - reprezentacja dziewcząt z naszego Liceum zajęła II miejsce w zawodach powiatowych w piłce ręcznej dziew­cząt ze szkół ponadgimnazjalnych.
Opiekun zespołu dziewcząt: pani Gabriela Hubert

06.03.2017 - uczniowie naszego Liceum:
1. Krystian Kwiecień (kl.3e)
2. Franciszek Wondołowski (kl.2e)
3. Jakub Zasada (kl.1a)
zajęli VII miejsce w finale strefy jeleniogórskiej w tenisie stołowych uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych.
Opiekun reprezentacji: pani Katarzyna Filip-Murawska

06.03.2017 - odbyło się posiedzenie Rady Pedagogicznej naszego Zespołu Szkół.

06.03.2017 - odbyło się zebranie Rady Rodziców naszego Zespołu Szkół.

06.03.2017 - reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego Gimnazjum zajęły odpowiednio w swoich kategoriach III i II miejsce w zawodach miejskich w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców ze szkół gimnazjalnych.
Opiekun zespołu dziewcząt: pani Marta Malich
Opiekun zespołu chłopców: pan Jarosław Kawerski

06.03.2017 - 90 uczniów z klas 1a, 3a, 3b i 3c naszego Gimnazjum oraz 1b i 1d Liceum w ramach edukacji religijnej filmowej obejrzało film pt. "Zerwany kłos" w wałbrzyskim kinie sieci Cinema City.
Organizacją wyjazdu zajmowała się pani Monika Breitenfellner-Pasiut.

03.03.2017 - grupa uczniów z naszego Gimnazjum oraz Liceum pod opieką pana Wiesława Kozłowskiego wzięła udział w eliminacjach regionalnych XI Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej.

03.03.2017 - grupa uczniów z klas 1b i 3a naszego Gimnazjum oraz 3a, 3d i 3e naszego Liceum w ramach edukacji teatralnej obejrzała spektakl teatralny pt. "Szalone nożyczki" na scenie jeleniogórskiego Teatru imienia Kamila Cy­priana Norwida.
Organizacją wyjazdu zajmowała się pani Marzena Szewczyk.

03.03.2017 - reprezentacja naszego Gimnazjum w składzie:
- Filip Fryzowicz kl.(3b)
- Seweryn Jerzak kl.(3a)
- Jakub Mordarski kl.(2a)
- Dominik Prokopowicz kl.(2a)
- Piotr Samek kl.(3c)
- Oktawian Sowiński kl.(3a)
- Michał Starzec kl.(3a)
- Szymon Wiktor kl.(3c)
- Kacper Wolak kl.(2a)
- Jakub Żuk kl.(3b)
zajęła zajęła I miejsce w półfinale strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej chłopców ze szkół gimnazjalnych i awanso­wała do rozgrywek finałowych strefy.
Opiekun zespołu: pan Jarosław Kawerski

02.03.2017 - uczennice naszego Liceum:
1. Natalia Miara (kl.3d)
2. Klaudia Orszulak (kl.3d)
3. Julia Sikora (kl.1a)
zajęły III miejsce w finale strefy jeleniogórskiej w tenisie stołowych uczennic ze szkół ponadgimnazjalnych, który roze­grany został w Lubaniu.
Opiekun reprezentacji: pani Katarzyna Filip-Murawska

13-26.02.2017 - ferie zimowe.

10.02.2017 - Piotr Fałdziński, Piotr Gryczuk i Michał Nowotny, uczniowie klasy drugiej naszego Liceum, zakwalifikowali się do etapu okręgowego Konkursu Filozofii Klasycznej.
26 października ubiegłego roku odbył się w naszym Liceum szkolny etap Konkursu Filozofii Klasycznej. Na Dolnym Śląsku wzięło w nim udział 370 uczniów z 40 szkół - w tym dziewięcioro naszych licealistów. Do etapu okręgowego zakwalifiko­wało się ponad stu uczestników, a wśród nich w/w trzech uczniów z naszego Liceum.

10.02.2017 - reprezentacja chłopców z naszego Liceum startowała w zawodach finałowych strefy jeleniogórskiej w ha­lowej piłce nożnej chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych, które odbyły się w sali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze.
Opiekun drużyny: pan Adam Nowak

09.02.2017 - Adam Jacyno, uczeń klasy trzeciej naszego Gimnazjum, wygrał eliminacje powiatowe XXII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik" w kategorii uczniowie gimnazjum i zakwalifikował się do finału wojewódzkiego tego konkursu.
W eliminacjach powiatowych wyróżnienie uzyskała uczennica naszego Gimnazjum Zofia Dębska.

09.02.2017 - uczniowie z klasy 3d naszego Liceum w ramach edukacji regionalnej, propagowania zdrowego stylu życia oraz integracji zespołu klasowego pojechali wraz ze swoim wychowawcą panem Radosławem Brymerskim na wycieczkę, podczas której próbowali swoich sił na narciarskich trasach biegowych Polany Jakuszyckiej.

08.02.2017 - odbyło się posiedzenie Rady Pedagogicznej naszego Zespołu, które dotyczyło przede wszystkim:
- podsumowania pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej za I półrocze bieżącego roku szkolnego w szkołach wchodzących w skład naszego Zespołu Szkół
- przedstawienia wniosków z analizy próbnych egzaminów gimnazjalnych i maturalnych przeprowadzonych w minionym półroczu odpowiednio w naszym Gimnazjum i Liceum.

07.02.2017 - reprezentacja chłopców z naszego Liceum w składzie:
1. Michał Stec (kl.3c)
2. Adam Szawłowski (kl.1a)
startowała w dolnośląskim finale w narciarstwie alpej­skim chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych zajmując VI miejsce. Zawody rozegrane zostały w Zieleńcu.
Opiekun zespołu: pan Krzysztof Pawlikowski

06.02.2017 - reprezentacja chłopców z naszego Gimnazjum w składzie:
1. Mateusz Jasowicz (kl.3b)
2. Jakub Kuklis (kl.3b)
3. Kacper Pasiut (kl.1b)
zajęła I miejsce - a zatem zdobyła złoty medal i tytuł mistrza województwa - w dolnośląskim finale w narciarstwie alpej­skim chłopców ze szkół gimnazjalnych. Zawody rozegrane zostały w Zieleńcu.
Opiekun zespołu: pan Krzysztof Pawlikowski

18.01.2017 - reprezentacja naszego Gimnazjum przegrała 29:34 mecz półfinałowy rozegrany w ramach tegorocznej edycji Dolnośląskich Meczy Mate­matycznych z drużyną z Gimnazjum w Bolkowie.
Opiekunowie zespołu: pani Sylwia Gawerda i pani Jolanta Myśliwiec

03.02.2017 - reprezentacja dziewcząt z naszego Liceum w składzie:
- Natalia Bandyk (kl.2d)
- Natalia Dziewit (kl.3a)
- Anna Gwóźdź (kl.1a)
- Sandra Kuzar (kl.1b)
- Martyna Michalska (kl.1b)
- Klaudia Orszulak (kl.3d)
- Dominika Paluch (kl.1b)
- Sandra Skrzypczyk (kl.1d)
- Joanna Ślęzak (kl.3e)
- Weronika Tomczak (kl.1a)
- Gabriela Zioła (kl.1d)
wygrała zawody finałowe strefy jeleniogórskiej w halowej piłce nożnej dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych, które odbyły się w sali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze.
Nasz zespół awansował do rozgrywek finałowych na szczeblu województwa.
Opiekun drużyny: pan Adam Nowak

02.02.2017 - reprezentacja chłopców z naszego Gimnazjum wygrała zawody powiatowe w piłce siatkowej chłopców szkół gimnazjalnych, które odbyły się w sali sportowej Zespołu Szkół w Marciszowie.
Nasz zespół awansował do fazy półfinałowej strefy jeleniogórskiej.
Opiekun drużyny: pan Jarosław Kawerski

01.02.2017 - uczennice z naszego Liceum uczestniczyły w eliminacjach powiatowych 62. Ogólnopolskiego Konkursu Re­cytatorskiego, które odbyły się w Centrum Kultury w Kamiennej Górze.
W "Turnieju Recytatorskim" jury drugie miejsce przyznało Martynie Michalskiej, a w "Turnieju Poezji Śpiewanej" Anna Frączkowska i Julia Potoniec zajęły ex aequo pierwsze miejsce. Oliwia Salamon wzięła udział jako jedyna uczestniczka w eliminacjach "Turnieju Wywiedzione ze Słowa".
Wszystkie wymienione wyżej uczennice naszego Liceum zakwalifikowane zostały do eliminacji rejonowych.

30.01.2017 - uczniowie klas 1a, 2e i 3e wysłuchali wykładu, który przeprowadził w auli naszego Zespołu pracownik naukowy Politechniki Wrocławskiej pan dr Maciej Mulak w ramach współpracy naszego Liceum z tą uczelnią. Tematem wykładu tym razem była "grawitacja".

30.01.2017 - reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego Liceum wystartowały w zawodach powiatowych w halowej piłce nożnej szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt i chłopców.
Zawody rozegrane zostały na sali sportowej przy ZSZiO w Kamiennej Górze.
Opiekun drużyn: pan Adam Nowak

30.01.2017 - reprezentacja dziewcząt z naszego Gimnazjum wystartowała w zawodach powiatowych w piłce siatkowej dziewcząt ze szkół gimnazjalnych.
Zawody rozegrane zostały na sali sportowej przy Zespole Szkół w Krzeszowie.
Opiekun drużyny dziewcząt: pani Marta Malich

30.01.2017 - zaczął obowiązywać zmieniony plan lekcji.

27.01.2017 - o godz. 16.00 w auli szkolnej rozpoczął się X Wieczór Filologa, którego tematem przewodnim był "język podróży", a gościem Wieczoru był pan prof. dr hab. Marian Kachniarz - absolwent naszego Liceum, pracownik naukowy wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego, pierwszy Starosta Powiatu Kamiennogórskiego po reformie administracyjnej kraju w 1999 roku.
[Zobacz:
- film w dziale Filmy.
- zdjęcia w dziale Galeria.]

27.01.2017 - zespół uczniów z naszego Liceum w składzie:
- Martna Kiełbasa
- Weronika Kociołek
- Weronika Tomaczak
awansował, z najlepszym wynikiem na Dolnym Śląsku, do II etapu tegorocznej edycji Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych.
Opiekunka uczniów: pani Bogusława Dzimitrowicz

26.01.2017 - reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego Gimnazjum wystartowały w zawodach miejskich w piłce siatkowej szkół gimnazjalnych dziewcząt i chłopców. Obie drużyny wygrały wszystkie swoje mecze i z kompletem punktów zwyciężyły w swojej kategorii awansując tym samym do kolejnej tury rozgrywek.
Zawody rozegrane zostały na sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Tkaczy Śląskich w Kamiennej Górze.
Opiekun drużyny dziewcząt: pani Marta Malich
Opiekun drużyny chłopców: pan Jarosław Kawerski

25.01.2017 - reprezentacja chłopców z naszego Liceum w składzie:
- Michał Bogusz
- Jakub Gniadek
- Tomasz Grochalski
- Michał Koczan
- Piotr Mader
- Natan Marczak
- Szymon Mazur
- Michał Stec
- Krzysztof Strukowski
- Adam Szawłowski
zajęła drużynowo III miejsce w finale Dolnego Śląska w pływaniu.
Najlepsze wyniki naszych uczniów:
II miejsce w sztafecie
II miejsce - Szymon Mazur - 50m stylem grzbietowym
II miejsce - Michał Stec - 100m stylem grzbietowym
III miejsce - Jakub Gniadek - 100m stylem klasycznym
III miejsce - Adam Szawłowski - 50m stylem dowolnym.
Opiekun zespołu: pani Katarzyna Filip-Murawska

25.01.2017 - uczniowie naszego Gimnazjum uczestniczyli w Centrum Kultury w Kamiennej Górze w miejskim etapie 62 Konkursu Recytatorskiego i 22 Konkursu Recytatorskiego "Pegazik".
Do konkursu na szczeblu powiatowym zakwalifikowali się:
Zofia Dębska (1 miejsce)
Hanna Mierzwa (3 miejsce)
Zuzanna Wiśniewska (1 miejsce w kategorii poezja śpiewana).
Wyróżnienie otrzymał Konrad Gawerda.

25.01.2017 - odbyły się spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów.

25.01.2017 - odbyło się posiedzenie Rady Pedagogicznej naszego Zespołu poświęcone przede wszystkim przyjęciu wyników klasyfikacji śródrocznej uczniów klas I-III Gimnazjum oraz klas I-II Liceum.

25.01.2017 - reprezentacja z naszego Gimnazjum w składzie:
- Hubert Czoch (kl.3b)
- Adam Jacyno (kl.3b)
- Mateusz Jasowicz (kl.3b)
- Kacper Kożuch (kl.1a)
- Michał Kucia (kl.3b)
- Jakub Kuklis (kl.3b)
- Radosław Malec (kl.3c)
- Jakub Radziejewski (kl.3c)
- Adrian Szarkowski (kl.1a)
- Jakub Szopa (kl.3b)
uczestniczyła w zawodach wojewódzkich w pływaniu drużynowym chłopców szkół gimnazjalnych i zajęła 8 miejsce.
Opiekun drużyny: pan Jarosław Kawerski

23.01.2017 - reprezentacja dziewcząt z naszego Liceum brała udział w zawodach półfinałowych strefy jeleniogórskiej w piłce koszykowej dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych, które zostały rozegrane w Jeleniej Górze.
Skład drużyny: Anna Frączkowska (kl.2d), Monika Gawin (kl.2b), Aleksandra Gwóźdź (kl.1a), Ewelina Konar (kl.3e), Sandra Kuzar (kl.1b), Martyna Michalska (kl.1b), Dominika Paluch (kl.1b), Sandra Skrzypczyk (kl.1d), Bernadeta Suska (kl.3e), Weronika Tomczak (kl.1a)
Opiekun zespołu: pani Gabriela Hubert

20.01.2017 - rozegrane zostały IX mistrzostwa naszego Zespołu Szkół w narciarstwie alpejskim. Zawody przeprowa­dzone zostały na stoku narciarskim w Czarnowie.
Organizatorami imprezy byli nauczyciele ZSO. W zawodach uczestniczyło 21 uczniów, w tym 13 z naszego LO (trójka dziewcząt i dziesięciu chłopców) oraz 8 chłopców z naszego Gimnazjum.
Czołowe miejsca w klasyfikacji chłopców z Gimnazjum:
1. Jakub Kuklis (kl.3b)
2. Kacper Pasiut (kl.1b)
3. Mateusz Jasowicz (kl.3b)
Wyniki klasyfikacji dziewcząt z LO:
1. Natalia Bandyk (kl.2d)
2. Justyna Gierałt (kl.2e)
3. Nikola Wąsowska (kl.2e)
Czołowe miejsca w klasyfikacji chłopców z LO:
1. Michał Stec (kl.3c)
2. Dominik Arendarczyk (kl.3b)
3. Dawid Niemiec (kl.3b)
Czołowe miejsca w klasyfikacji OPEN:
1. Michał Stec (kl.3c LO)
2. Jakub Kuklis (kl.3b G2)
3. Kacper Pasiut (kl.1b G2).
Uczniowie zostali nagrodzeni medalami i pamiątkowymi dyplomami. Po skończonych zawodach na uczniów czekał gorący posiłek oraz ciepła herbata.
[Zobacz:
- film w dziale Filmy.
- zdjęcia w dziale Galeria.]

19.01.2017 - w naszym Liceum odbył się szkolny etap 62 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jury w składzie pani Lidia Drozdowska i pani Marzena Szewczyk po wysłuchaniu prezentacji uczniów przyznało następujące nagrody:
w konkursie recytatorskim:
1 miejsce - Martyna Michalska
2 miejsce - Lila Gołowaczyk.
Do dalszego etapu konkursu awansowały także:
Anna Frączkowska - poezja śpiewana
Julia Potoniec - poezja śpiewana
Oliwia Salamon - wywiedzione ze słowa.

19.01.2017 - reprezentacja dziewcząt z naszego Liceum wygrała powiatowe zawody w piłce koszykowej dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych, które zostały rozegrane w sali sportowej kamiennogórskiego ZSZiO.
Opiekun zespołu: pani Gabriela Hubert

18.01.2017 - reprezentacja naszego Gimnazjum wygrała mecz w ramach tegorocznej edycji Dolnośląskich Meczy Mate­matycznych z drużyną z Gimnazjum w Pisarzowicach.
Opiekunowie zespołu: pani Sylwia Gawerda i pani Jolanta Myśliwiec

18.01.2017 - reprezentacja chłopców z naszego Liceum startowała w powiatowych zawodach w piłce koszykowej chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych, które zostały rozegrane w sali sportowej kamiennogórskiego ZSZiO.

18.01.2017 - reprezentacja naszego Liceum przegrała mecz w ramach tegorocznej edycji Dolnośląskich Meczy Mate­matycznych z drużyną z Liceum Ogólnokształcącego nr I im. Jędrzeja Śniadeckiego w Dzierżoniowie.
Opiekunowie zespołu: pani Małgorzata Regner i pani Danuta Ruchała

17.01.2017 - 159 uczniów z naszego Gimnazjum obejrzało w Centrum Kultury w Kamiennej Górze spektakl pt. "Mały Książę" w wykonaniu aktorów z Teatru "Neon" z Wrocławia.
Organizacją wyjścia zajmowała się pani Lidia Drozdowska.

13.01.2017 - uczniowie klas trzecich naszego Liceum bawili się na tradycyjnym Balu Studniówkowym, który odbył się w "sali pałacowej" "Restauracji Hotelu Maria" w Wałbrzychu.
[Zobacz zdjęcia w dziale Galeria.]

13.01.2017 - reprezentacje chłopców i dziewcząt z naszego Gimnazjum wystartowały w zawodach finałowych strefy jeleniogórskiej w pływaniu drużynowym uczniów szkół gimnazjalnych, które odbyły się na basenie miejskim w Kamiennej Górze.
W kategorii dziewcząt nasze Gimnazjum zajęło 4 miejsce, a w kategorii chłopców 2 miejsce. Zespół chłopców awanso­wał w związku z tym do zawodów wojewódzkich.
Skład drużyny dziewcząt: Paulina Borkowska (kl.3a), Natalia Kubusiewicz (kl.3a), Karolina Nawrocka (kl.1b), Alicja Nowicka (kl.3b), Natalia Pietrzak (kl.1b), Julia Szczepanek (kl.3a), Dominika Ślusarz (kl.3a), Paulina Zadaniaczyk (kl.3a).
Opiekun drużyny: pani Halina Jacyno
Czołowe lokaty dziewcząt:
III miejsce - Natalia Pietrzak - 50 m stylem grzbietowym
III miejsce - Alicja Nowicka - 100 m stylem dowolnym
Skład drużyny chłopców: Hubert Czoch (kl.3b), Adam Jacyno (kl.3b), Kacper Kożuch (kl.1a), Michał Kucia (kl.3b), Jakub Kuklis (kl.3b), Radosław Malec (kl.3c), Jakub Mazur (kl.3a), Jakub Radziejewski (kl.3c), Adrian Szarkowski (kl.1a), Jakub Szopa (kl.3b).
Czołowe lokaty chłopców:
I miejsce - Radosław Malec - 50 m stylem motylkowym
I miejsce - Adrian Szarkowski - 50 m stylem klasycznym
II miejsce - Hubert Czoch - 100 m stylem klasycznym
II miejsce - sztafeta pływacka z czasem 4:14:75 min.
II miejsce - Jakub Radziejewski - 50 m stylem grzbietowym
II miejsce - Jakub Szopa - 50 m stylem dowolnym
III miejsce - Adam Jacyno - 100 m stylem grzbietowym
Opiekun drużyny: pan Jarosław Kawerski

12.01.2017 - w auli szkolnej odbył się szkolny etap konkursu poezji śpiewanej i konkursu recytatorskiego dla uczniów gimnazjum. Do zmagań przystąpiło 10 uczniów naszego Gimnazjum. Po wysłuchaniu prezentacji jury w składzie pani Lidia Drozdowska i pani Marzena Szewczyk przyznało miejsca i wyróżnienia poszczególnym uczniom:
I miejsce: Zuzanna Wiśniewska
II miejsce: Adamow Jacyno
III miejsce: Jessica Izer.
W kategorii poezja śpiewana do kolejnego etapu zakwalifikowała się Zuzanna Wiśniewska.

12.01.2017 - grupa uczniów z naszego Zespołu Szkół w ramach wolontariatu uczestniczyła w Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze w spotkaniach uczniów tego Zespołu z wolontariuszkami z Ghany, Indonezji i Malezji, które gościły w Zespole Szkół Specjalnych.
Nasi uczniowie wspierali uczniów ZSS między innymi pełniąc rolę tłumaczy.
Współpracę uczniów z naszego Zespołu Szkół z uczniami kamiennogórskiego Zespołu Szkół Specjalnych koordynują z naszej strony panie Anna Postawa i Marcelina Szwaja.

11.01.2017 - uczniowie z klas 1a, 2e i 3e Liceum - klasy o nachyleniu matematyczno-fizycznym - wzięli udział w wykła­dzie na temat "Kryptografia - Juliusz Cezar, Enigma i RSA", który przeprowadził pracownik naukowy Politechniki Wrocławskiej pan dr hab. Paweł Sztonyk. Wykład odbył się w ramach współ­pracy naszego Liceum z Politechniką Wrocławską.

05.01.2017 - uczniowie z klas 1a i 2e naszego Liceum w ramach edukacji teatralnej obejrzeli spektakl pt. "Szalone nożyczki" w jeleniogórskim Teatrze imienia Kamila Cypriana Norwida.

05.01.2017 - reprezentacja naszego Gimnazjum wygrała zawody powiatowe w pływaniu drużynowym.
Sztafeta 8 x 50 zajęła 1 miejsce z czasem 4:16:40, co jest nowym rekordem Szkoły, a indywidualnie czołowe miejsca zajęli:
- Hubert Czoch (kl.3b) - 1 miejsce w stylu grzbietowym (50m)
- Adam Jacyno (kl.3b) - 2 miejsce w stylu grzbietowym (100m)
- Kacper Kożuch (kl.1a) - 3 miejsce w stylu motylkowym (50m)
- Jakub Kuklis (kl.3b) - 2 miejsce w stylu dowolnym (100m)
- Radosław Malec (kl.3c) - 1 miejsce w stylu motylkowym (50m)
- Jakub Radziejewski (kl.3c) - 1 miejsce w stylu klasycznym (100m)
- Adrian Szarkowski (kl.1a) - 1 miejsce w stylu klasycznym (50m)
- Jakub Szopa (kl.3b) - 1 miejsce w stylu dowolnym (50m)
Opiekun drużyny: pan Jarosław Kawerski.

02.01.2017 - pierwszy dzień zajęć lekcyjnych w 2017 r.

22.12.2016 - odbyły się klasowe spotkania wigilijne, a po nich emerytowani i obecni pracownicy naszego Zespołu spotkali się w auli szkolnej na wspólnym spotkaniu wigilijnymiejsce

21.12.2016 - wszystkie klasy naszego Gimnazjum oraz klasy I-II Liceum miały możliwość uczestniczenia na kolejnych pięciu lekcjach w szkolnych jasełkach, które zostały przygotowane przez grupę uczniów Gimnazjum i Liceum pod opieką pani Moniki Breitenfellner-Pasiut, pani Anity Waluch i księdza Pawła Adresa.
Widowisko słowno-muzyczne miało już tradycyjnie ciekawą oprawę plastyczną i muzyczną oraz bardzo refleksyjny wydźwięk.
[Zobacz:
- film w dziale Filmy.
- zdjęcia w dziale Galeria.]

21.12.2016 - odbyło się posiedzenie Rady Pedagogicznej naszego Zespołu poświęcone przede wszystkim klasyfikacji śródrocznej uczniów klas maturalnych oraz opiniowaniu planów finansowych naszego Gimnazjum i Liceum na kolejny rok budżetowy.

16.12.2016 - sześć drużyn składających się z uczniów naszego Liceum, wzięło udział w Mikołajkowym Turnieju Piłki Ko­szykowej, który zorganizowali panowie Adam Nowak i Krzysztof Pawlikowski.

15.12.2016 - reprezentacja naszego Gimnazjum wygrała mecz w ramach tegorocznej edycji Dolnośląskich Meczy Mate­matycznych z drużyną z Gimnazjum im. Żołnierzy Sybiru w Lubawce.
Opiekunowie zespołu: pani Sylwia Gawerda i pani Jolanta Myśliwiec

15.12.2016 - 32 uczniów naszego Gimnazjum, tworząc pięć drużyn, wzięło udział w Mikołajkowym Turnieju Piłki Siat­kowej, który zorganizowała pani Marta Malich.

15.12.2016 - rozegrane zostały XVI mistrzostwa naszego Zespołu Szkół w pływaniu. Zawody tradycyjnie przygotowała pani Katarzyna Filip-Murawska we współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego oraz pracowników kamienno­górskiej krytej pływalni, na której odbyły się zawody.

14.12.2016 - reprezentacja chłopców z naszego Liceum w składzie:
- Jakub Błażków (kl.IIID)
- Szymon Dzimitrowicz (kl.IIIE)
- Mateusz Kożuch (kl.IIIE)
- Piotr Maurer (kl.IIIB)
- Marcin Partyński (kl.IIIE)
- Konrad Pazgan (kl.IIE)
- Damian Smaza (kl.IIIE)
- Dawid Sowiński (kl.IIIE)
- Kacper Wileński (kl.IIIB)
zajęła II miejsce w finale strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych, który został rozegrany w sali sportowej kamiennogórskiego ZSZiO.
Opiekun zespołu: pan Krzysztof Pawlikowski

14.12.2016 - odbyły się spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów.
Rodzice uczniów z klas pierwszych Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli wykładzie na temat: "Bezpiecz­ne dorastanie. Zaburzenia i zagrożenia w okresie dorastania." przeprowadzonym przez psychoterapeutą pana Piotra Piot­rowskiego.

14.12.2016 - reprezentacja naszego Licem przegrała mecz w ramach tegorocznej edycji Dolnośląskich Meczy Mate­matycznych z drużyną z Liceum Ogólnokształcące nr II im. Jana Pawła II w Dzierżoniowie.
Opiekunowie zespołu: pani Małgorzata Regner i pani Danuta Ruchała

12.12.2016 - odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące rekrutacji na Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, które dla uczniów klas trzecich naszego Liceum poprowadziła Dyrektor Biura Rekrutacji pani Paulina Boroń-Kacperek - absol­wentka naszego Liceumiejsce

12.12.2016 - odbyło się posiedzenie Rady Rodziców naszego Zespołu Szkół, które dotyczyło przede wszystkim zaopi­niowania planów finansowych szkół wchodzących w skład naszego Zespołu na rok 2017.

10.12.2016 - 46 uczniów przede wszystkim z naszego Gimnazjum i Liceum pod opieką pań Magdaleny Kwiatkowskiej i Anny Postawy oraz panów Hieronima Madera i Mikołaja Marcińca pojechało na jednodniową wycieczkę do Drezna (Niemcy). Głównym punktem programu było zwiedzanie kompleksu pałacowego Zwinger. Uczniowie zwiedzili również zabytkowe centrum Drezna, a także mieli okazję być na drezdeńskim Striezelmarkt - jedny z najstarszych i największych w Niemczech jarmarków bożonarodzeniowych, którego nazwa pochodzi od Strietzel, czyli słynnej oryginalnej, drez­deńskiej strucli bożonarodzeniowej. .

09.12.2016 - 44 uczniów przede wszystkim z klas trzecich naszego Gimnazjum pod opieką pań: Beaty Czyczkan, Katarzyny Filip-Murawskiej, Jolanty Myśliwiec oraz Doroty Sadowskiej pojechało na jednodniową wycieczkę do Drezna (Niemcy). Głównym punktem programu było zwiedzanie kompleksu pałacowego Zwinger. Uczniowie zwiedzili również Muzeum Higieny oraz zabytkowe centrum stolicy Saksonii, a także mieli okazję odwiedzić drezdeński kiermasz świą­teczny.

09.12.2016 - odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące rekrutacji do Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze, które dla uczniów klas trzecich naszego Liceum poprowadzili przedstawiciele tej uczelni.

01.12.2016 - 4 uczniów naszego Liceum wzięło udział w szkolnym etapie tegorocznej edycji Olimpiady Przedsiębior­czości i Zarządzania.
Organizatorką szkolnego etapu Olimpiady była pani Bogusława Dzimitrowicz.

08.12.2016 - odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące rekrutacji na Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, które dla uczniów klas trzecich naszego Liceum poprowadziła pani dr Magdalena Rękas - prodziekan do spraw dydaktyki Wy­działu Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze.

08.12.2016 - 35 uczniów naszego Gimnazjum przystąpiło do szkolnego etapu Olimpiady Geograficznej dla uczniów dol­nośląskich gimnazjów.

07.12.2016 - uczniowie z klas 1a, 2e i 3e Liceum - klasy o nachyleniu matematyczno-fizycznym - wzięli udział w wykła­dzie na temat "Liczby zespolone (część 2)", który przeprowadził pracownik naukowy Politechniki Wrocławskiej pan dr hab. Paweł Sztonyk. Wykład odbył się w ramach współ­pracy naszego Liceum z Politechniką Wrocławską.

07.12.2016 - samorządy uczniowskie z naszego Gimnazjum i Liceum uczestniczą w tym roku po raz kolejny w ogólno­polskiej akcji "Szlachetna paczka". Każdy z samorządów postanowił przygotować paczkę dla jednej rodziny.

07.12.2016 - odbył się szkolny etap XXVII Olimpiada Teologii Katolickiej, której temat przewodni w tym roku to "Orę­dzie Fatimskie jako znak nadziei dany przez miłosiernego Ojca". Koordynatorem szkolnego etapu Olimpiady był ks. Paweł Adres.

06.12.2016 - reprezentacja chłopców z naszego Liceum w składzie:
- Jakub Błażków (kl.IIID)
- Szymon Dzimitrowicz (kl.IIIE)
- Mateusz Kożuch (kl.IIIE)
- Piotr Maurer (kl.IIIB)
- Marcin Partyński (kl.IIIE)
- Konrad Pazgan (kl.IIE)
- Damian Smaza (kl.IIIE)
- Dawid Sowiński (kl.IIIE)
- Kacper Wileński (kl.IIIB)
wygrała zawody półfinałowe strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych i awansowała do rozgrywek finałowych strefy.
Opiekun zespołu: pan Krzysztof Pawlikowski

06.12.2016 - w auli szkolnej po raz ósmy odbył się koncert mikołajkowy, który przygotowali uczniowie pod opieką na­uczycieli języków obcych, a koordynacją całości działań zajmowali się pan Zbi­gniew Drankowski i pan Wiesław Kozło­wski.
[Zobacz zdjęcia w dziale Galeria.]

06.12.2016 - uczniów, nauczycieli i pozostałych pracowników naszego Zespołu Szkół witał rano w bramach Szkoły Świę­ty Mikołaj. W rolę Świętego Mikołaja wcielił się Dyrektor Zespołu pan Jacek Brużdziak. Słodyczami obdarowywał wszys­tkich wchodzących do budynku, zarówno młodzież jak i pracowników.
Mikołajowi towarzyszył między innymi szkolny zespół muzyczny, w składzie którego, chyba raz pierwszy w historii Szkoły, można było usłyszeć saksofon.
[Zobacz:
- film w dziale Filmy.
- zdjęcia w dziale Galeria.]

05.12.2016 - odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące rekrutacji do PWSZ im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, które dla uczniów klas trzecich naszego Liceum poprowadzili przedstawiciele tej uczelni.

05.12.2016 - reprezentacje chłopców z naszego Gimnazjum starowała w rozgrywkach finałowych strefy jeleniogórskiej w piłce koszykowej chłopców ze szkół gimnazjalnych.

04.12.2016 - uczniowie z klas 1d i 2d naszego Liceum pojechali na wycieczkę do Wrocławia w ramach której między innymi uczestniczyli w wykładzie na temat narratora i bohaterów literatury dziecięcej na Uniwersytecie Wrocławskiem oraz zwiedzili wrocławski Rynek, a na nim tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy.
Opiekunowie uczniów: pani Aleksandra Piątkowska (wychowawczyni klasy 2d), pani Dorota Zieleń i pan Zbigniew Drankowski (wychowawca klasy 1d).

02.12.2016 - odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące rekrutacji na Uniwersytet Wrocławski, które dla uczniów klas trzecich naszego Liceum poprowadziła przedstawicielka tej uczelni.

02.12.2016 - reprezentacja naszego Liceum w składzie:
- Szymon Brymerski(2e)
- Dominika Kwiecień (2e)
- Filip Lizoń (3c)
- Weronika Sobczak (1a)
- Fabian Święs (3b)
startowała w finale strefy jeleniogórskiej w szachach drużynowych uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, który odbył się w Jeleniej Górze.

01.12.2016 - odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące rekrutacji na wojskowe uczelnie wyższe, które dla uczniów klas trzecich naszego Liceum poprowadził oficer Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kłodzku - pan kpt. Jacek Baran.

01.12.2016 - 2 uczniów naszego Liceum wzięło udział w szkolnym etapie tegorocznej edycji Olimpiady Przedsiębior­czości.
Organizatorką szkolnego etapu Olimpiady była pani Bogusława Dzimitrowicz.

01.12.2016 - grupa uczniów z naszego Liceum, członków Zespołu Teatralnego "My", pojechała na wycieczkę do Wro­cławia pod opieką pana Jacka Bruździaka - Dyrektora naszego Zespołu, a jednocześnie opiekuna Zespołu Teatralnego. Podczas wyjazdu uczniowie wraz z opiekunem byli we wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, gdzie obej­rzeli przedstawienie dyplomowe studentów IV roku, zwiedzali Wrocław oraz obejrzeli trzy opery kameralne w Synagodze Pod Białymiejsce

01.12.2016 - reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego Liceum startowały w zawodach powiatowych w piłce siat­kowej dziewcząt i chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych, które rozegrane zostały w sali sportowej kamiennogórskiego ZSZiO. Drużyna dziewcząt przegrała mecz z reprezentantkami gospodarzy, a nasz zespół chłopców pokonał zawodników z ZSZiO i awansował do kolejnej fazy rozgrywek - do półfinału strefy jeleniogórskiej.

30.11.2016 - reprezentacja naszego Gimnazjum startowała w zawodach finałowych strefy jeleniogórskiej w szachach drużynowych uczniów ze szkół gimnazjalnych. Zawody rozegrane zostały w Jeleniej Górze.

30.11.2016 - samorządy uczniowskie Gimnazjum i Liceum przygotowały andrzejkowy kiermasz ciast.

29.11.2016 - odbyło się spotkanie informacyjne, które dla uczniów klas trzecich naszego Liceum poprowadził przed­stawiciel Politechniki Wrocławskiej pan dr inż. Maciej Pawłowski - dziekan Wydziału Techniczno-Informatycznego, a je­dnocześnie Dyrektor Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze.

29.11.2016 - 40 uczniów naszego Liceum wzięło udział w szkolnym etapie tegorocznej edycji Olimpiady Wiedzy o Ubez­pieczeniach Społecznych.
Organizatorką szkolnego etapu Olimpiady była pani Bogusława Dzimitrowicz.

29.11.2016 - reprezentacja naszego Gimnazjum wygrała mecz w ramach tegorocznej edycji Dolnośląskich Meczy Mate­matycznych z drużyną z kamiennogórskiego Społecznego Gimnazjum Edukacji Europejskiej.
Opiekunowie zespołu: pani Sylwia Gawerda i pani Jolanta Myśliwiec

28.11.2016 - uczniowie klas 1a, 2e i 3e wysłuchali wykładu, który przeprowadził w auli naszego Zespołu pracownik naukowy Politechniki Wrocławskiej pan dr Maciej Mulak w ramach współpracy naszego Liceum z tą uczelnią. Tematem wykładu były "Najpiękniejsze eksperymenty. Kamienie milowe rozwoju fizyki."

28.11.2016 - uczniowie klas trzecich naszego Liceum uczestniczyli w spotkaniu informacyjnym prowadzonym przez przedstawiciela Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

28.11.2016 - reprezentacja chłopców z naszego Liceum w składzie:
- Jakub Błażków (kl.3d)
- Krystian Kwiecień (kl.3e)
- Jakub Zasada (kl.1a)
startowała w finale wojewódzkim w badmintonie zajmując IX miejsce.
Opiekun drużyny: pani Katarzyna Filip-Murawska

26.11.2016 - 15 uczniów z naszego Gimnazjum i Liceum wzięło udział na Uniwersytecie Wrocławskim w wykładzie i warsztatach poświęconych technice robienia zdjęć opisujących wędrówkę słońca.
Organizacją wyjazdu i opieką nad uczniami zajęły się nauczycielki matematyki panie Jolanta Myśliwiec i Danuta Ruchała.

25.11.2016 - odbyły się próbne pisemne egzaminy maturalne na poziomie rozszerzonym z biologii, chemii, fizyki, geografii, historii i wiedzy o społeczeństwie.

25.11.2016 - uczniowie klas trzecich naszego Gimnazjum przystąpili do próbnych egzaminów gimnazjalnych - egzaminy z języka obcego:
– egzamin z języka obcego na poziomie podstawowym (angielski, niemiecki – czas trwania: 60 minut)
- egzamin z języka obcego na poziomie rozszerzonym (angielski, niemiecki – czas trwania: 60 minut).

25.11.2016 - reprezentacje chłopców z naszego Gimnazjum starowała w półfinałach strefy jeleniogórskiej w piłce koszykowej chłopców ze szkół gimnazjalnych.

24.11.2016 - przed południem odbył się próbny pisemny egzamin maturalny z języka angielskiego i niemieckiego (poziom podstawowy), do którego przystąpili uczniowie z wszystkich pięciu klas trzecich naszego Liceum, a po południu - od godz. 14.00 - 73 uczniów z tychże klas trzecich przystąpiło do próbnego pisemnego egzaminu maturalnego z języka angielskiego i niemieckiego na poziomie rozszerzonymiejsce

24.12.2016 - uczniowie klas trzecich naszego Gimnazjum przystąpili do próbnego egzaminu gimnazjalnego – część matematyczno-przyrodnicza:
– egzamin z przedmiotów przyrodniczych (czas trwania: 60 minut)
– egzamin z matematyki (czas trwania: 90 minut).

23.11.2016 - przed południem odbył się próbny pisemny egzamin maturalny z matematyki (poziom podstawowy), do którego przystąpili uczniowie z wszystkich pięciu klas trzecich naszego Liceum, a po południu - od godz. 14.00 - 34 uczniów z tychże klas trzecich przystąpiło do próbnego pisemnego egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie rozszerzonymiejsce

23.12.2016 - uczniowie klas trzecich naszego Gimnazjum przystąpili do próbnego egzaminu gimnazjalnego – część humanistyczna:
– egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie (czas trwania: 60 minut)
– egzamin z języka polskiego (czas trwania: 90 minut).

22.11.2016 - przed południem odbył się próbny pisemny egzamin maturalny z języka polskiego (poziom podstawowy), do którego przystąpili uczniowie z wszystkich pięciu klas trzecich naszego Liceum, a po południu - od godz. 14.00 - 36 uczniów z tychże klas trzecich przystąpiło do próbnego pisemnego egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie rozszerzonymiejsce

21.11.2016 - reprezentacja naszego Liceum wygrała zawody powiatowe szkół ponadgimnazjalnych w szachach dru­żynowych i awansowała do kolejnej fazy rozgrywek.

21.11.2016 - reprezentacja naszego Gimnazjum wygrała zawody powiatowe szkół gimnazjalnych w szachach drużyno­wych i tym samym awansowała do kolejnej fazy rozgrywek.

18.11.2016 - uczniowie z klas 2a, 2b, 3a i 3b, naszego Gimnazjum w ramach edukacji teatralnej obejrzeli spektakl pt. "Wyprawa czarownic" w jeleniogórskim Teatrze imienia Kamila Cypriana Norwida.

18.11.2016 - uczniowie z klas 1a, 1b, 1d, 2a, 2b, 2d i 3a naszego LO w ramach edukacji filmowej i historycznej obejrzeli film pt. "Wołyń" w re­żyserii Wojciecha Smarzowskiego w wałbrzyskim kinie sieci Cinema City.

18.11.2016 - reprezentacje chłopców z naszego Gimnazjum wygrała zawody powiatowe szkół gimnazjalnych w piłce koszykowej chłopców ze szkół gimnazjalnych i awansowała do rozgrywek półfinałowych strefy jeleniogórskiej.

17.11.2016 - reprezentacje dziewcząt z naszego Gimnazjum wzięła udział w zawodach powiatowych szkół gimnaz­jalnych w piłce koszykowej dziewcząt ze szkół gimnazjalnych. Opiekun drużyn: pani Halina Jacyno

17.11.2016 - Eryk Mika, uczeń klasy pierwszej naszego Liceum, zakwalifikował się do I etapu LXII Olimpiady Che­micznej, który odbędzie się na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego.

16.11.2016 - 30 uczniów z klasy 1a naszego LO uczestniczyło pod opieką swojego wychowawcy pana Adama Nowaka i pani Gabrieli Hubert w wycieczce do Wrocławia. W czasie wycieczki uczniowie między innymi wzięli udział w lekcji muzealnej we wrocławskim "Muzeum Pana Tadeusza".

16.11.2016 - odbyło się posiedzenie Rady Pedagogicznej naszego Zespołu, które dotyczyło przede wszystkim szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych.

16.11.2016 - grupa uczniów z naszego Liceum pod opieką pedagoga szkolnego pani Wiesławy Głuchowskiej wzięła udział w III Młodzieżowy Forum Bezpieczeństwa, które odbyło się w kamiennogórskim Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących.

15.11.2016 - 42 uczniów z klas 2b, 2c, 2d i 2e naszego LO uczestniczyło pod opieką pani Irminy Brzozy, pani Bogusławy Dzimitrowicz i pana Adama Nowaka w wycieczce do Wrocławia. W czasie wycieczki uczniowie między innymi zwiedzili Hydropo­lis, czyli ultranowoczesne, multimedialne centrum wiedzy o wodzie i jej znaczeniu w życiu człowieka oraz wzięli udział w lekcji muzealnej we wrocławskim "Muzeum Pana Tadeusza".

15.11.2016 - grupa uczniów z klas 2e i 3b naszego Liceum wraz ze słuchaczami Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wysłuchała wysłuchała wykładu pracownika Mennicy Wrocławskiej na temat zabezpieczeń środków płatniczych oraz dokumentów (np.: dowodów osobistych) przed fałszer­stwemiejsce

14.11.2016 - 11 uczniów naszego Liceum przystąpiło do szkolnego etapu tegorocznej Olimpiady Języka Angielskiego.

11.11.2016 - Narodowe Święto Niepodległości; dzień wolny od zajęć lekcyjnych.

10.11.2016 - na kolejnych czterech godzinach lekcyjnych (druga do piątej) uczniowie naszego Gimnazjum i Liceum mieli okazję uczestniczyć w koncercie „Ojczyzno ma” przygotowanym w związku ze zbliżającym się Narodowym Świę­tem Niepodległości przez grupę uczniów z Gimnazjum i Liceum pod opieką pani Elżbiety Gałczyńskiej-Wiatr, pani Joanny Oleksy i pana Mikołaja Marcińca.
Część muzyczną uzupełniały informacje o wydarzeniach 1918 roku, które dotyczyły odzyskania przez Polskę niepodległo­ści po 123 latach niewoli.
[Zobacz:
- film w dziale Filmy.
- zdjęcia w dziale Galeria.]

09.11.2016 - uczniowie z klas 1a, 2e i 3e Liceum wzięli udział w wykładzie na temat "Liczby zespolone", który prze­prowadził pracownik naukowy Politechniki Wrocławskiej pan dr hab. Paweł Sztonyk. Wykład odbył się w ramach współ­pracy naszego Liceum z Politechniką Wrocławską.

09.11.2016 - 4 uczniów naszego Gimnazjum:
- Hubert Czoch
- Konrad Gawerda
- Adam Jacyno
- Karol Kucharski
awansowało do powiatowego etapu tegorocznej edycji Konkursu zDolny Ślą­zak Gimnazjalista z języka angielskiego.

09.11.2016 - reprezentacja chłopców z naszego Liceum w składzie:
- Jakub Błażków (kl.3d)
- Krystian Kwiecień (kl.3e)
- Jakub Zasada (kl.1a)
startowała w zawodach finałowych strefy jeleniogórskiej w badmintonie, które odbyły się w Szklarskiej Porębie. Zespół zajął drugie miejsce i awansował do dolnośląskich rozgrywek finałowych.
Opiekun drużyny: pani Katarzyna Filip-Murawska

09.11.2016 - reprezentacje chłopców i dziewcząt z naszego Gimnazjum wzięły udział w zawodach miejskich szkół gim­nazjalnych w piłce koszykowej dziewcząt i chłopców. Oba nasze zespoły zajęły II miejsce w swojej kategorii i awan­sowały do rozgrywek na etapie powiatowymiejsce
Opiekun drużyn: pan Jarosław Kawerski

08.11.2016 - reprezentacja dziewcząt z naszego Gimnazjum w składzie:
- Sylwia Ewy (kl.3b)
- Hanna Mierzwa (kl.3b)
- Alicja Nowicka(kl.3b)
startowała w zawodach finałowych strefy jeleniogórskiej w badmintonie, które odbyły się w Szklarskiej Porębie.
Opiekun drużyny: pani Marta Malich

07.11.2016 - zaczął obowiązywać zmieniony plan lekcji.

04.11.2016 - uczniowie z klas 2e, 3c i 3e LO w ramach edukacji filmowej i historycznej obejrzeli film pt. "Wołyń" w re­żyserii Wojciecha Smarzowskiego w wałbrzyskim kinie sieci Cinema City.
Opiekunami uczniów byli: pani Lidia Drozdowska (wychowawca klasy 2e) i pani Marzena Szewczyk (wychowawca klasy 3e).

04.11.2016 - reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego Liceum startowały w zawodach powiatowych w badminto­nie.
Pierwszy zespół chłopców awansował do rozgrywek finałowych strefy jeleniogórskiej.
Opiekun drużyn: pani Katarzyna Filip-Murawska

03.11.2016 - 5 uczniów naszego Gimnazjum:
- Sara Andruszewska
- Maciej Brzoza
- Natalia Kubusiewicz
- Adrian Matkowski
- Zuzanna Wiśniewska
awansowało do powiatowego etapu tegorocznej edycji Konkursu zDolny Ślą­zak Gimnazjalista z języka niemieckiego.

03.11.2016 - 2 uczniów naszego Gimnazjum:
- Maciej Brzoza
- Martyna Nieczyperowicz
awansowało do powiatowego etapu tegorocznej edycji Konkursu zDolny Ślą­zak Gimnazjalista w ramach bloku przyrodni­czego.

03.11.2016 - 5 uczniów naszego Gimnazjum:
- Konrad Gawerda
- Damian Idek
- Adam Jacyno
- Kacper Staroń
- Zuzanna Wiśniewska
awansowało do powiatowego etapu tegorocznej edycji Konkursu zDolny Ślą­zak Gimnazjalista w ramach bloku matematy­czno-fizycznego.

03.11.2016 - 30 uczniów naszego Gimnazjum wzięło udział w szkolnym etapie tegorocznej edycji Konkursu zDolny Ślą­zak Gimnazjalista - język angielski.

03.11.2016 - uczniowie wszystkich klas pierwszych naszego Gimnazjum uczestniczyli w dwugodzinnych warsztatach profi­laktycznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i przemocy prowadzonych przez terapeutą.

03.11.2016 - odbył się szkolny etap ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie pod hasłem "Rodzina - to drużyna", która organizowana jest przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.

03.11.2016 - reprezentacje chłopców z naszego Gimnazjum startowała w Krzeszowie w zawodach powiatowych w bad­mintonie.
Opiekun drużyn: pani Marta Malich

02.11.2016 - reprezentacje dziewcząt z naszego Gimnazjum startowała w Krzeszowie w zawodach powiatowych w bad­mintonie. Zespół awansował do rozgrywek finałowych strefy jeleniogórskiej.
Opiekun drużyn: pani Marta Malich

31.10.2016 - dodatkowy dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla wszystkich uczniów naszego Gimnazjum i Liceumiejsce

27-28.10.2016 - uczniowie wszystkich klas pierwszych naszego LO uczestniczyli w dwugodzinnych warsztatach profi­laktycznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i przemocy prowadzonych przez terapeutą. Temat warsztatów: "Uzależnienie, przemoc, agresja - młody człowiek we współczesnym świecie. Zagrożenia i zasoby".

27.10.2016 - 13 uczniów naszego Gimnazjum wzięło udział w szkolnym etapie tegorocznej edycji Konkursu zDolny Ślą­zak Gimnazjalista - język niemiecki.

26.10.2016 - odbyły się spotkania wychowawców klas I-III Gimnazjum i Liceum z rodzicami uczniów.

26.10.2016 - 2 uczniów naszego Gimnazjum - Martyna Nieczyperowicz i Kacper Romanowski - awansowało do powia­towego etapu tegorocznej edycji Konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z języka polskiego.

26.10.2016 - odbyły się szkolny etap Konkursu Filozofii Klasycznej, w którym wzięło udział 9 uczniów naszego Liceumiejsce
Organizator szkolnego etapu konkursu: ks. Paweł Adres

25.10.2016 - odbyły się XIII Mistrzostwa naszego Zespołu w szachach indywidualnych.
sędzia główny zawodów: FA Stefan Hałubek
Wyniki:
- w kategorii uczniowie liceum:
I miejsce - Fabian Święs (kl.3b)
II miejsce - Szymon Brymerski (kl.2e)
III miejsce - Mateusz Kożuch (kl.3e)
- w kategorii uczniowie gimnazjum:
I miejsce - Hubert Czoch (kl.3b)
II miejsce - Michał Obidowski (kl.2b)
III miejsce - Piotr Samek (kl.3c).
W kategorii "open" I miejsce zajął Hubert Czoch (uczeń Gimnazjum) i tym samym zdobył Puchar Dyrektora naszego Zespołu Szkół.
Organizację zawodów ze strony naszego Zespołu Szkół koordynowała pani Gabriela Hubert.

25.10.2016 - we wszystkich klasach trzecich Gimnazjum odbyły się dwugodzinne warsztaty z zakresu doradztwa zawodowego na temat "Planowanie kariery edukacyjno-zawodowej", które prowadzili doradcy zawodowi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Jeleniej Górze.

25.10.2016 - odbyły się zajęcia indywidualne z doradcami zawodowymi dla chętnych uczniów z klas 2d i 2e LO. Każdy zgłoszony uczeń odbył jednogodzinne indywidualne spotkanie z doradcą - mógł rozwiązywać testy, zadawać pytania i korzystać ze specjalistycznej pomocy w zakresie wyboru dalszej drogi edukacyjno-zawodowej.

24.10.2016 - w kamiennogórskim Centrum Kultury młodzież ze wszystkich klas z Gimnazjum i Liceum naszego Zespołu Szkół obejrzała spektakl szkolnej grupy teatralnej "Pod jednym dachem" zatytułowany "Kandydatki na żonę".
Przedstawienie zrealizowane zostało na podstawie scenariusza pana Andrzeja Dembończyka, a premiera odbyła się 13 października br. również na scenie Centrum Kultury w Kamiennej Górze. Pieczę nad przygotowaniem przez uczniów spektaklu sprawowały panie Lidia Drozdowska i Marzena Szewczyk - opiekunki grupy teatralnej.

24.10.2016 - odbyło się spotkanie inspektora ds. nieletnich z naszej kamiennogórskiej Powiatowej Komendy Policji z uczniami klas pierwszych naszego Gimnazjum i Liceumiejsce Tematem spotkania była "Odpowiedzialność karna nieletnich".

24.10.2016 - uczniowie z klasy 3b naszego Gimnazjum pojechali pod opieką swojej wychowawczyni pani Jolanty Myśli­wiec oraz pani Haliny Jacyno na wycieczkę do Wrocławia. W czasie wycieczki uczniowie między innymi zwiedzili Hydropo­lis, czyli ultranowoczesne, multimedialne centrum wiedzy o wodzie i jej znaczeniu w życiu człowieka.

21.10.2016 - uczniowie z klas 3b i 3d LO w ramach edukacji filmowej i historycznej obejrzeli film pt. "Wołyń" w re­żyserii Wojciecha Smarzowskiego w wałbrzyskim kinie sieci Cinema City.
Opiekunami uczniów byli wychowawcy klas: pani Sylwia Gawerda i pan Radosław Brymerski.

20.10.2016 - odbyła się impreza związana z przyjęciem uczniów klas pierwszych naszego Liceum w poczet społecz­ności szkolnej - tzw. "Otrzęsiny".
Tym razem uczniowie klas pierwszych przebierając się inspirowani byli:
- "słodyczami" - klasa 1a
- "owocami" - klasa 1b
- "fast foodami" - klasa 1c
- "warzywami" - klasa 1d.
Z "otrzęsinowego" współzawodnictwa zwycięsko wyszła klasa 1c wraz ze swoim wychowawcą panem Andrzejem Przybytkiem i w przyszłym roku oni przygotują "Otrzęsiny" dla kolejnego rocznika licealnych pierwszoklasistów.
Tegoroczne licealne "Otrzęsiny" przygotowali oczywiście ubiegłoroczni zwycięzcy tej imprezy - obecnie uczniowie klasy 2e - wraz ze swoją wychowawczynią panią Lidią Drozdowską.
[Zobacz zdjęcia w dziale Galeria.]

20.10.2016 - w auli szkolnej odbyła się impreza związana z przyjęciem w poczet społeczności szkolnej uczniów klas pierwszych naszego Gimnazjum (tzw. "Otrzęsiny"), którą przygotowali - ze swoją wychowawczynią panią Magdalena Rams - ubiegłoroczni zwycięzcy, a obecnie uczniowie klasy 2b. "Otrzęsinową" rywalizację wygrała klasa 1a pro­wadzona do "boju" przez swoją wychowawczynię panią Annę Postawę.
[Zobacz zdjęcia w dziale Galeria.]

19.10.2016 - 13 uczniów z naszego Gimnazjum i 85 uczniów z naszego Liceum bierze udział w programie Liga Nie­zwykłych Umysłów. Jest to program nauczania praktycznego podejścia do programowania, którego "celem jest, aby młodzi ludzie uzyskali możliwość profesjonalnej, skutecznej i ciekawej dla nich w formie edukacji w specyficznej i bardzo dynamicznie zmieniającej się dziedzinie jaką jest programowanie i szerzej – informatyka".
Aktualnie uczniowie uczą się podstaw języka C++ w ramach kursu podstawowego. Przed nimi kurs zaawansowany C++ oraz kurs programowania obiektowego w tym języku.
"Ukończenie każdego etapu nauki uprawnia do wzięcia udziału w egzaminie certyfikacyjnym z umiejętności cyfrowych, opartego o europejską metodologię e-Competence Framework."
Więcej na ten temat można przeczytać na stronie LNU. Liga Niezwykłych Umysłów.
Szkolnym koordynatorem programu jest pan Jarosław Tułaczyk

19.10.2016 - 38 uczniów naszego Gimnazjum wzięło udział w szkolnym etapie tegorocznej edycji Konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista - blok matematyczno-fizyczny.

18.10.2016 - 32 uczniów naszego Gimnazjum wzięło udział w szkolnym etapie etap tegorocznej edycji Konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista - blok przyrodniczy.

18.10.2016 - odbyły się zajęcia indywidualne z doradcami zawodowymi dla chętnych uczniów z klas 2d i 2e LO. Każdy zgłoszony uczeń odbył jednogodzinne indywidualne spotkanie z doradcą - mógł rozwiązywać testy, zadawać pytania i korzystać ze specjalistycznej pomocy w zakresie wyboru dalszej drogi edukacyjno-zawodowej.

16.10.2016 - uczniowie z klas 2a, 3a i 3c wzięli udział w wykładzie rozpoczynającym kolejny cykl Spotkań w Nehringu, które co roku odbywają się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Wykład inauguracyjny wygłosił pan prof. Jan Miodek, który opowiadał o neosemantyzmach i wyrazach modnych we współczesnej polszczyźnie.
Opiekunami grupy były panie Elżbieta Gałczyńska-Wiatr i Aldona Siemieniec-Oleksy.

14.10.2016 - odbyła się miejsko-powiatowa uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości na dzie­dzińcu kamiennogórskiego Muzeum Tkactwa uczestniczyli między innymi:
- Wicemarszałek Dolnego Śląska pani Iwona Krawczyk,
- Starosta Powiatu Kamiennogórskiego pan Jarosław Gęborys,
- Wicestraosta Powiatu Kamiennogórskiego pani Małgorzata Krzyszkowska,
- Burmistrz Miasta Kamienna Góra pan Krzysztof Świątek.
W czasie uroczystości wręczone zostały między innymi nagrody specjalne Starosty Powiatu Kamiennogórskiego i Burmi­strza Miasta Kamienna Góra. Wśród nauczycieli wyróżnionych przez Starostę Powiatu Kamiennogórskiego znalazły się panie Halina Jacyno i Elżbieta Syrek - nauczycielki w naszym Zespole.
Swoje nagrody wręczyli także dyrektorzy powiatowych oraz miejskich szkół i placówek oświatowych. Nagrody Dyrektora naszego Zespołu otrzymali w tym roku następujący nauczyciele:
1. Radosław Brymerski
2. Zbigniew Drankowski
3. Bogusława Dzimitrowicz
4. Jarosław Kawerski
5. Robert Kosiński
6. Ryszard Mierzwa
7. Adam Nowak
8. Krzysztof Pawlikowski
9. Anna Postawa
10. Danuta Ruchała
11. Dorota Sadowska
12. Jarosław Tułaczyk
13. Dorota Zieleń.

14.10.2016 - Dominika Trela, uczennica klasy drugiej naszego Liceum, znalazła się wśród czwórki uczniów z Dolnego Śląska, którzy odebrali Stypendium Prezesa Rady Ministrów w Warszawie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów podczas uroczystość z udziałem Prezesa Rady Ministrów pani Beaty Szydło oraz Ministra Edukacji Narodowej pani Anny Zalew­skiej.

14.10.2016 - Dzień Edukacji Narodowej; dzień wolny od zajęć lekcyjnych dla wszystkich uczniów naszego Gimnazjum i Liceumiejsce

13.10.2016 - odbył się kolejny - dziewiąty - "Wieczór Filologa". Gościem Wieczoru był pan Zbigniew Wodecki - "piosenkarz, instrumentalista, kompozytor, a także aktor; znany między innymi z przebojów "Chałupy Welcome to", "Zacznij od Bacha" czy "Izol­da", jak również dzięki polskim wersjom utworów z filmów animowanych "Pszczółka Maja" oraz "Rudolf czerwononosy Renifer".
Osobą, dzięki której w progi naszego Zespołu zawitał pan Zbigniewa Wodecki, jest pani Beata Czyczkan.
[Zobacz:
- film w dziale Filmy.
- zdjęcia w dziale Galeria.]]

13.10.2016 - w kamiennogórskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość związana ze szkolnymi obchodami tego­rocznego Dnia Edukacji Narodowej. Część artystyczną - spektakl teatralny pt.: "Kandydatki na żonę" - z tej okazji przy­gotowała grupa uczniów z naszego szkolnego Zespołu Teatralnego "Pod Jednym Dachem pod opieką pań Lidii Drozdow­skiej i Marzeny Szewczyk.
[Zobacz zdjęcia w dziale Galeria.]

13.10.2016 - odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Rady Szkoły naszego Zespołu.

12.10.2016 - reprezentacje naszego Gimnazjum i Liceum wystartowały w finale dolnośląskim szkół gimnazjalnych i po­nadgimnazjalnych w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się w Olszynie.
Opiekunowie uczniów: pani Gabriela Hubert, pani Halina Jacyno, pan Adam Nowak

12.10.2016 - 51 uczniów naszego Gimnazjum przystąpiło do szkolnego etapu tegorocznej edycji Konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z języka polskiego.
Organizacją konkursu w Szkole zajmowała się pani Irmina Brzoza.

11.10.2016 - klasy 2a, 2b i 2c naszego Liceum uczestniczyły w dwugodzinnych zajęciach z doradcą zawodowymiejsce

11.10.2016 - odbyły się zajęcia indywidualne z doradcami zawodowymi dla chętnych uczniów z klas 2d i 2e LO. Każdy zgłoszony uczeń odbył jednogodzinne indywidualne spotkanie z doradcą - mógł rozwiązywać testy, zadawać pytania i korzystać ze specjalistycznej pomocy w zakresie wyboru dalszej drogi edukacyjno-zawodowej.

07.10.2016 - 45 uczniów z klas 1a i 3c naszego Gimnazjum wzięło udział w wycieczce do stolicy Czech - Pragi, w ra­mach której poznawali zabytki i historię tego pięknego miasta.
Opiekunowie uczniów: panie Beata Czyczkan, Magdalena Kwiatkowska (wychowawczyni klasy 3c), Anna Postawa (wycho­wawczyni klasy 1a) oraz pan Wiesław Kozłowski.

07.10.2016 - 10 uczniów naszego Liceum w ramach wolontariatu wspierało organizatorów Przeglądu Teatrów Osób Nie­pełnosprawnych, który odbył się w kamiennogórskim Centrum Kultury.

07.10.2016 - reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego Gimnazjum wystartowały w zawodach miejskich w uniho­keju.

05.10.2016 - odbyło się posiedzenie Rady Pedagogicznej naszego Zespołu, które było w dużej mierze poświęcone przedstawieniu wyników analizy tegorocznych egzaminów zewnętrznych - egzaminu gimnazjalnego oraz egzaminu maturalnego - odpowiednio w naszym Gimnazjum i Liceumiejsce

03.10.2016 - reprezentacja naszego Gimnazjum w składzie:
- Jakub Kuklis (kl.3b)
- Radosław Malec (kl.3c)
uczestniczyła w zawodach wojewódzkich w dwuboju nowoczesnym zajmując IX miejsce (na 19 startujących drużyn).
Opiekunem drużyny był mgr Jarosław Kawerski.

30.09.2016 - uczniowie z klasy 2b i 3b naszego Liceum w ramach edukacji ekologicznej i regionalnej udali się do Lubawki, gdzie zobaczyli jak funkcjonuje nowoczesny Zakład Unieszkodliwiania Odpadów, w którym w hali sortowni pracuje ponad 50 specjalistycznych urządzeń.
Opiekunami uczniów byli: pani Jolanta Buczek (wychowawczyni klasy 2b), pani Sylwia Gawerda (wychowawczyni klasy 3b) i pan Hieronim Mader.

29.09.2016 - uczniowie z klasy 3d i 3e naszego Liceum pojechali pod opieką swoich wychowawców pani Marzeny Szewczyk i pana Radosława Brymerskiego na wycieczkę do Wrocławia. Podczas wyjazdu uczniowie między innymi wzięli udział w Salonie Maturzysty, zapoznając się z ofertą edukacyjną uczelni wyższych regionu.

29.09.2016 - uczniowie z klasy 2e naszego Liceum w ramach edukacji regionalnej, historycznej oraz integracji zespołu klasowego wybrali sie pod opieka swojej wychowawczyni pani Lidii Drozdowskiej oraz księdza Pawła Adresa na wycieczkę pieszą do Krzeszowa, gdzie poznawali perły barokowej architektury, malarstwa i rzeźby znajdujące się na terenie Opactwa Pocysterskiego i Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.

29.09.2016 - 17 uczniów naszego Gimnazjum i 8 uczniów naszego Liceum wzięło udział w Otwartych Mistrzostwach Szkoły Podstawowej nr 2 w Pływaniu.

29.09.2016 - 11 uczniów naszego Gimnazjum wzięło udział w szkolnym etapie XII Olimpiady Matematycznej Juniorów.

28.09.2016 - uczniowie z klasy 3c naszego Liceum pojechali pod opieką swojej wychowawczyni pani Doroty Dzielędziak na wycieczkę do Wrocławia. Podczas wyjazdu uczniowie między innymi wzięli udział w Salonie Maturzysty, zapoznając się z ofertą edukacyjną uczelni wyższych regionu oraz zwiedzili Hydropolis, czyli ultranowoczesne, multimedialne centrum wiedzy o wodzie i jej znaczeniu w życiu człowieka.

27.09.2016 - we wszystkich klasach drugich LO odbyły się dwugodzinne warsztaty z zakresu doradztwa zawodowego na temat "Planowanie kariery edukacyjno-zawodowej", które prowadzili doradcy zawodowi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Jeleniej Górze.

26.09.2016 - reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego Gimnazjum wystartowały zawodach powiatowych w sztafe­towych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców ze szkół gimnazjalnych, które zostały rozegrane na stadionie przy ul. Słowackiego w Ka­miennej Górze.
Zawody dziewcząt wygrała nasza reprezentacja, a zespół chłopców uplasował się w swojej kategorii na trzecim miejscu.

24.09.2016 - uczniowie naszego Zespołu Szkół występujący w Zespole Teatralnym "My" oraz zespole muzycznym "LO Music" uczestniczyli w wydarzeniach artystycznych zorganizowanych w ramach trzeciej edycji Dnia Świętego Mateusza, które przygotowane zostały przez Stowarzyszenia Doliny Zadrny w Karczmie Sądowej i w plenerze wokół ruin kościoła św. Mateusza w Uniemyślu.

24.09.2016 - grupa uczniów z naszego Zespołu w ramach wolontariatu wspierała działania podjęte przez Stowarzy­szenie "Podaj Rękę Kamienna Góra" działające przy Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze w ramach Rajdu Integracyjnego "Jesień w górach".

24.09.2016 - 27 uczniów z naszego Zespołu pod opieką księdza Pawła Adresa oraz pań Moniki Breitenfellner-Pasiut i Do­roty Dzielędziak uczestniczyło w Małych Spotkaniach Młodzieży Diecezji Legnickiej, które odbyły się w kamiennogórskim kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej.

23-24.09.2016 - grupa uczniów z naszego Zespołu w ramach wolontariatu wspierała działania związane z otwarciem po remoncie stadionu sportowego w Lubawce.

23.09.2016 - 27 uczniów z klasy 1b naszego Gimnazjum w ramach edukacji regionalnej i integracji zespołu klasowego pod opieką wychowawczyni pani Bogusławy Dzimitrowicz oraz pani Małgorzatu Regner uczestniczyło w lekcji muzealnej w kamiennogórskim Muzeum Tkactwa oraz poznawało zabytki i walory turystyczne Kamiennej Góry. W ramach wędrówki uczniowie między innymi zwiedzili kamiennogórski Ratusz oraz byli w sztolni "Projektu Arado".

23.09.2016 - 29 uczniów z klasy 1c naszego Liceum w ramach edukacji regionalnej, historycznej oraz integracji zespołu klasowego pod opieką wychowawcy pana Andrzeja Przybytka i pani Katarzyny Filip-Murawskiej wzięło udział w lekcji muzealnej na terenie krzeszowskiego Opactwa Pocysterskiego i Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej.
Podczas wycieczki uczniowie zapoznali się między innymi z historią gospodarki zakonu cysterskiego oraz poznali niektóre niefunkcjonujące budowle, będące reliktami dawnego przemysłu.

22.09.2016 - grupa tegorocznych absolwentów naszego Gimnazjum oraz obecnych uczniów klas drugich i trzecich na­szego Gimnazjum wzięła udział w uroczystości wręczenia nagród (stypendiów) uczniom kamiennogórskich gimnazjów przez Burmistrza Miasta za ich osiągnięcia na koniec roku szkolnego 2015/16. Stypendia przyznawane są przez Burmi­strza Miasta co pół roku za wyniki w nauce i sporcie.
Za uzyskanie najwyższej wśród uczniów klas pierwszych kamiennogórskich gimnazjów średniej ocen - równej 6,00 - na ko­niec nauki w klasie pierwszej nagrodzona została Natalia Olczak.
Za uzyskanie najwyższej wśród uczniów klas drugich kamiennogórskich gimnazjów średniej ocen - równej 6,00 - na ko­niec nauki w klasie drugiej nagrodzone zostały aż cztery uczennice naszego Gimnazjum:
- Anna Druciak
- Klaudia Maciaszek
- Martyna Nieczyperowicz
- Zuzanna Wiśniewska.
Za uzyskanie najwyższego średniego wyniku na egzaminie gimnazjalnym wśród uczniów klas trzecich kamiennogórskich gimnazjów nagrodzona została Martyna Kiełbasa (obecnie uczennica klasy pierwszej naszego Liceum).
Stypendia za wyniki w nauce uzyskali także:
- Wojciech Banaś
- Jakub Bednarz
- Wojciech Bednarz
- Maciej Brzoza
- Sylwia Chronowska
- Gabriela Ciołkosz
- Hubert Czoch
- Artur Dancewicz
- Maria Dębska
- Zofia Dębska
- Aleksandra Fryzowicz
- Konrad Gawerda
- Klaudia Hnatiuk
- Adam Jacyno
- Jarosław Kopaczewski
- Natalia Kubusiewicz
- Karol Kucharski
- Jakub Kuklis
- Magdalena Kurkowska
- Małgorzata Kurkowska
- Piotr Mader
- Radosław Malec
- Natan Marczak
- Hanna Mierzwa
- Eryk Mika
- Alicja Nowicka
- Oktawia Remiszewska
- Kacper Romanowski
- Kornel Sopata
- Wiktor Stankowski
- Kacper Staroń
- Piotr Szakiel
- Julia Szczepanek
- Dominika Talarczyk
- Alicja Zdzińska
- Julia Żabska.
Stypendia za osiągnięcia sportowe otrzymały:
- Aleksandra Mikołajczyk
- Weronika Mikołajczyk
- Dominika Paluch.

22.09.2016 - Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk" opublikował wyniki współzawodnictwa sportowego szkół Dolnego Śląska w zawodach rozgrywanych w roku szkolnym 2015/2016 w ramach Dolnośląskich Igrzysk, Dolno­śląskiej Gimnazjady i Licealiady.
Nasze Gimnazjum nr 2 zostało sklasyfikowane na 13 miejscu (na 346 sklasyfikowanych szkół w województwie) z wyni­kiem 1040 punktów, a nasze Liceum Ogólnokształcące zajęło 6 miejsce (na 189 sklasyfikowanych szkół ponadgimnazjalne w województwie) z wynikiem 1120 punktów.

22.09.2016 - uczniowie klasy 2d naszego Liceum w ramach edukacji regionalnej i historycznej oraz integracji zespołu klasowego wybrali się pod opieką swojej wychowawczyni pani Aleksandry Piątkowskiej i pana Mikołaja Marcińca na jednodniową wycieczkę szlakiem budowniczych i skarbów krzeszowskich. Uczniowie zwiedzili niedostępne na co dzień miejsca w krzeszowskim Opactwa Pocysterskiego i Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.

21.09.2016 - reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego Gimnazjum wystartowały w szkolnej lidze lekkoatletycznej szkół gimnazjalnych. Zawody przeprowadzone zostały na stadionie przy ul. Słowackiego w Kamiennej Górze.

20.09.2016 - reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego Liceum wystartowały w pierwszych w tym roku szkolnym zawodach organizowanych przez kamiennogórski Międzyszkolny Ośrodek Sportowy - były to sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych, które rozegrane zostały na stadionie przy ul. Słowackiego w Ka­miennej Górze.
Zawody chłopców wygrała nasza reprezentacja, a do zawodów dziewcząt nie zostały zgłoszone inne zespoły. Obie nasze reprezentacje awansowały do kolejnego etapu zawodów.

19.09.2016 - uczniowie z klasy 2b naszego Liceum pod opieka wychowawczyni pani Jolanty Buczek w ramach edukacji regionalnej, historycznej oraz integracji zespołu klasowego wybrali się na jednodniową wycieczkę do Krzeszowa. Uczniowie wzięli w krzeszowskim Opactwie Pocysterkim udział w lekcji muzealnej na temat: Zabytki dawnego prawodawstwa na Śląsku oraz odbyli pieszą wycieczkę plenerową po Krzeszowie.

16.09.2016 - uczniowie z klasy 2c Liceum pod opieką swojej wychowawczyni pani Irminy Brzozy oraz pana Jarosława Kawerskiego w ramach edukacji regionalnej oraz integracji zespołów klasowych wybrali się na jednodniową wycieczkę do Lubawki w rejon Kruczych Skał i Doliny Miłości.

16.09.2016 - uczniowie 11 klas z naszego Gimnazjum i Liceum w ramach edukacji regionalnej oraz integracji zespołów klasowych wybrali się na jednodniowe wycieczki po Ziemi Kamiennogórskiej. Dla części klas miejscem docelowym wędrówki był Krzeszów, gdzie uczniowie wśród zabytków Opactwa Pocysterskiego poszerzali swoją wiedzę na temat kultury epoki baroku.

16.09.2016 - w naszym LO odbyły się wybory do Parlamentu Szkolnego, który jest organem przedstawicielskim samorządu uczniowskiego.

14.09.2016 - odbyły się XVI mistrzostwa naszego Zespołu w biegach przełajowych. Impreza odbyła się na stadionie miejskim przy ulicy Słowackiego.
W zawodach uczestniczyło łącznie 116 uczniów, w tym 54 z LO (18 dziewcząt i 36 chłopców) i 62 z Gimnazjum (35 dziewcząt i 27 chłopców). Przeprowadzono 3 biegi w 4 kategoriach:
- dziewczęta z LO i dziewczęta Gimnazjum - dystans ok. 800 m,
- chłopcy z Gimnazjum - dystans ok. 800 m,
- chłopcy z LO - dystans ok. 1200 miejsce
W swoich kategoriach biegowych najlepszymi okazali się:
- dziewczęta - Gimnazjum:
1. Mikołajczyk Aleksandra (kl.2a)
2. Mikołajczyk Weronika (kl.2a)
3. Dębska Zofia (kl.3b)
- dziewczęta - LO:
1. Michalska Martyna (kl.1b)
2. Cebula Aleksandra (kl.2d)
3. Bandyk Natalia (kl.2d)
- chłopcy - Gimnazjum:
1. Wolak Kacper (kl.2a)
2. Malec Radosław (kl.3c)
3. Kuklis Jakub (kl.3b)
chłopcy - Liceum:
1. Mazur Szymon (kl.3d)
2. Niemiec Dawid (kl.3b)
3. Grochalski Tomasz (kl.2b)
W klasyfikacji generalnej ZSO wygrała klasa 1a Gimnazjum, która zyskała miano "Klasy na Medal".
Uczniowie zostali nagrodzeni medalami i pamiątkowymi dyplomami, które wręczył Dyrektor ZSO w Kamiennej Górze pan Jacek Bruździak, a "Klasa na medal" otrzymała wspaniały puchar.
Po skończonych zawodach uczniowie mogli skorzystać z poczęstunku ufundowanego ze środków gromadzonych przez Rodziców uczniów na koncie Rady Szkoły.
Organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego przy współpracy z grupą uczniów z Liceum Ogólno­kształcącego.
[Zobacz zdjęcia w dziale Galeria.]

12.09.2016 - uczniowie z klasy 1a naszego Gimnazjum uczestniczyli w zajęciach integracyjnych, które odbyły się w Ośrodku Górskiej Turystyki Konnej i Hipoterapii "KONIEWO" w Dębrzniku.
Opiekunowie uczniów: pani Monika Babik (pedagog szkolny), pani Anna Postawa (wychowawca klasy).

07.09.2016 - odbyły się spotkania rodziców klas I-III Gimnazjum nr 2 i klas I III Liceum Ogólnokształcącego z wycho­wawcami klas.
Rodzice uczniów z klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego spotykali się o godz. 16.00 z Dyrektorem Zespołu w auli szkolnej przed spotkaniami w klasach z wychowawcami.

06.09.2016 - odbyły się spotkania informacyjne Dyrektora Zespołu z uczniami wszystkich klas Gimnazjum i Liceumiejsce

05.09.2016 - odbyło się posiedzenie Rady Szkoły naszego Zespołu Szkół.

01.09.2016 - rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017.
O godz. 9.00 rozpoczął się uroczyście w auli naszego Zespołu nowy rok szkolny dla uczniów klas pierwszych LO.
W bieżącym roku szkolnym naukę w naszym Liceum uczniowie klas pierwszych rozpoczęli w czterech oddziałach:
- klasa 1a - wychowawca: mgr Adam Nowak
- klasa 1b - wychowawca: mgr Danuta Ruchała
- klasa 1c - wychowawca: mgr Andrzej Przybytek
- klasa 1d - wychowawca: mgr inż Zbigniew Drankowski.
Od tego roku zmianie uległo oznaczenie literowe przypisane klasom i tak:
- klasa 1a to klasa o nachyleniu politechnicznym z nauczanymi w zakresie rozszerzonym przedmiotami: fizyka i mate­matyka;
- klasa 1b to klasa o nachyleniu biologiczno-chemicznym z rozszerzoną matematyką z nauczanymi w zakresie rozszerzo­nym przedmiotami: biologia, chemia i matematyka;
- klasa 1c to klasa o nachyleniu humanistycznym z nauczanymi w zakresie rozszerzonym przedmiotami: historia, język polski i wiedza o społeczeństwie;
- klasa 1d to klasa o nachyleniu lingwistyczno-turystycznym z nauczanymi w zakresie rozszerzonym przedmiotami: język obcy, język polski i geografia.
Także o godz. 9.00 od spotkań z wychowawcami rozpoczęli rok szkolny 2016/2017 uczniowie klas II-III Gimnazjum i LO.
O godz. 10.00 rozpoczęła się w auli inauguracja nowego roku szkolnego dla uczniów klas pierwszych Gimnazjum nr 2.
W roku szkolnym 2016/2017 naukę w naszym Gimnazjum uczniowie klas pierwszych rozpoczęli w dwóch oddziałach:
- klasa 1a - wychowawca: mgr Anna Postawa
- klasa 1b - wychowawca: mgr Bogusława Dzimitrowicz.
O godz. 11.00 rozpoczęły się testy kompetencji językowych dla uczniów klas pierwszych Liceumiejsce
Szczegółowy harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 - wraz z harmonogramem testów kompetencji językowych dla uczniów klas pierwszych Liceum (str. 2) - plik PDF.]
[Zobacz zdjęcia w dziale Galeria.]

01.09.2016 - rozpoczęła działalność świetlica szkolna, która jest ulokowana w bezpośrednim sąsiedztwie biblioteki.

31.08.2016 - opublikowany został plan lekcji.

30.08.2016 - pierwsze posiedzenie Rady Pedagogicznej naszego Zespołu Szkół dotyczące roku szkolnego 2016/2017.

Zapraszamy wszystkich Rodziców naszych uczniów do zgłaszania propozycji zmian w organizacji pracy szkół na­szego Zespołu, innych inicjatyw lub uwag dotyczących tych szkół osobiście wychowawcom klas lub Radzie Rodziców poprzez przedstawicieli poszczególnych oddziałów, a także drogą elektroniczną wychowawcom i pozostałym nauczycielom poprzez system wiadomości w dzienniku elektronicznym oraz ewentualnie bezpośrednio na konto pocztowe naszego Zespołu podane poniżej.